Sok, magát spirituálisnak tartó ember azt gondolja, hogy ő már „öreg lélek”, és nincs már teendője itt a Földön, és ő csak azért van itt, hogy páholyból figyelje a bekövetkező változásokat…
Meglehet, hogy ennek a szemléletmódnak az elterjedése az ún. „nyugati ezotéria” legpusztítóbb következménye…
Elég, ha csak arra gondolunk, hogy minden mozgást alapvetően két jelenség indít be: az egyik az Élet, a másik a Szétesés (ez utóbbi az idegen nevén ismertebb: „entrópia”).
Az Élet az anyagot, a körülményeket, a kapcsolatrendszereket egyre bonyolultabb, egyre összetettebb rendszerekké szervezi, míg a Szétesés mindezeket igyekszik szétbontani, vagyis minél egyszerűbbekké változtatni, mert a Rendezetlenség állapota a legkevésbé energiaigényes. Az Élet összeszervező tevékenysége és az eredményeinek a megtartása pedig a legenergiaigényesebb tevékenység, illetve állapot.
Ez azt is jelenti, hogy ha nem választjuk minden pillanatban tudatosan az Élet folyamatainak a támogatását, akkor máris teret engedtünk a Szétesés folyamatainak!
„Alapesetben” a szétesés győz, mert az automatikus és nem igényel semmilyen figyelmet, energia ráfordítást…
Ha bármilyen ok miatt elengedjük a tudatos irányítást, akkor máris teret engedünk a Szétesésnek, hiszen az automatikusan működik…
Aki túlnyomórészt a kényelmet, a nemcselekvést választja, az átadja az élete irányítását a Szétesés automatizmusának…
Az ősi tudás szerint az Ember létezésének a célja az, hogy a munkája erejével megteremtse a Földön a Mennyországot… Össze kell rendeznie az anyagot olyanná, hogy az ennek következtében létrejött állapotok képesek legyenek biztosítani az egyéni- és közszabadságot, és minden létező számára a saját ütemében történő kiteljesedés lehetőségét, vagyis az „isteni minőség” szerinti fizikai élet lehetőségét. Ez jelenti azt, hogy az Ember társteremtő, ám ez állandó és tudatos cselekvést igényel!
A szabadság, mint létállapot, közös cél, az ősi szkíta-hun-magyar világkép emiatt tanít a közös célok elérése érdekében az összehangolt cselekvésre. Pont a célok elérése és az összehangolódás sikere érdekében kell lemondanunk a szabad akaratunk öncélú megéléséről!
A nyugati ezotéria nem erre tanít, a helyzet jobbá válását főleg más entitások közbelépésétől várja…
A nyugati ezotéria inkább csak az öncélú cselekvésre, az önkifejezés maximalizálására, gyakran a nemcselekvésre, és főleg a szabad akarat öncélú megélésére buzdít és pont ezzel vált a liberalizmus vallásává!
Látjuk, a szabad akarat öncélú megélése nem a Mennyországot hozta el…
Tatabánya, 2023. március 22.